Nie taki diabeł straszny – 15 karta tarota

Karta diabła to 15 z kolei karta klasycznej talii tarota.

Już sama nazwa brzmi przerażająco. Kiedy tylko wypadnie dla kogoś w rozkładzie od razu widać niepokój jaki maluje się na twarzy klienta. Nic dziwnego. Postać diabła od zawsze kojarzyła się ludziom z grzechem. Symbolizuje wszystkie możliwe zło i pokusy na świecie. Mało kiedy zwiastuje, że przydarzy się coś dobrego. Czy jest to jednak „zła” karta? To bardzo trudne pytanie!

Nawet osoba której tajniki tarota są zupełnie obce patrząc w pierwszej chwili na diabła jest w stanie dobrze zinterpretować przesłanie tej karty. Duża ilość czerni odzwierciedla tajemniczy charakter postaci. Jednocześnie stanowi przestrogę jak i kusi, intryguje… Coś w tej karcie sprawia, że mimo iż wszystko w człowieku krzyczy by uciekać, on nadal zostaje. Nie potrafi oderwać wzroku. Pragnie poznać tajemnicę jaka kryje się po drugiej stronie. Podkreśla swój indywidualizm oraz żyje według własnych zasad. Wyrywa się spod ogólnie przyjętych zasad zaburzając tym samym harmonie, a co za tym idzie – prawo karmy! Nie jeden już się przekonał, że czasem lepiej jest nie igrać z losem…

Bardziej zagłębiając się jednak w znaczenie tej niemile widzianej karty można spojrzeć na dwie mniejsze postacie u stóp diabła. Przykute łańcuchami do jego tronu wcale nie wydają się nieszczęśliwe. One nie dostrzegły jeszcze sytuacji w jakie się znalazły. Są zaślepione tym co oferował im ich nowy władca. Karta zdecydowanie nie jest symbolem dobrej woli. Oferty jakie składa diabeł są niezwykle kuszące. Ciężko jest im się oprzeć pomimo ceny jaką w przyszłości przyjdzie nam za to zapłacić. Nie da się ukryć, że jest to człowiek bardzo inteligentny. Sprytnie wykorzystuje swoją moc i swoje możliwości by osiągnąć cel. Można śmiało powiedzieć, że nie ma żadnych skrupułów. Wabi swoich zwolenników pięknymi wizjami przyszłości oraz łatwą drogą do ich realizacji. Wysoka jest cena jaką przyjdzie za to zapłacić osobie która mu ulegnie.

Czy karta diabła ma na mnie zły wpływ?

Wracając do pierwszego pytania „Czy diabeł jest zły?” można śmiało powiedzieć, że NIE! To nie karta jest tutaj zła… to człowiek jest tym złym! Kiedy wypada w rozkładzie jedno jest pewne – nadchodzi trudny życiowy wybór. Diabeł pokazuje jedną z możliwości. Otwiera przed nami ścieżkę której ciężko jest się oprzeć ale wciąż możemy decydować o sobie. To właśnie od tego co postanowimy zależy czy karta będzie zła, czy też tylko nas wzmocni. Postawić się takiemu przeciwnikowi nie jest łatwo. Ale wciąż mamy szansę od tego uciec.

Karta diabła jest kartą która ostrzega nas przed wrogami i przed złem ale nigdy go na nas nie sprowadza. Pokazuje nam wybór między pozostaniem na dobrej ścieżce, a zejściem na inną kuszącą z pozoru drogę, która niestety okazuje się pułapką. Czy damy się skusić nowymi perspektywami  licząc się z konsekwencjami jakie mogą z tego wyniknąć? Wybór należy tylko i wyłącznie do nas.

>>Sprawdź nasz najpopularniejszy artykuł<<

1 Comment on "Nie taki diabeł straszny – 15 karta tarota"

  1. pamiętam gdy wypadla mi ta karta przy wróżbie ale Amala odrazu mnie uspokoiła

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*