Magia drzew i ich tajemnice

Magia Drzew

Czy magia drzew może mi pomóc z problemami?

Nie od dziś wiadomo, że wszystko co naturalne ma najlepszy wpływ na człowieka. Życie w zgodzie z naturą oraz maksymalne wykorzystanie jej zasobów daje nie tylko zdrowie i witalność, ale również mentalny spokój oraz Harmonie ducha! Jednymi z najważniejszych budulców świata, bez których egzystencja na ziemi byłaby niemożliwa są DRZEWA! Ich niesamowita ENERGIA zachwyca nie tylko w LASACH, ale również ich magiczne właściwości sprawiają, że wykorzystywane są do tworzenia AMULETÓW i TALIZMANÓW, dzięki czemu cząstkę magii możemy mieć zawsze przy sobie.

W dobie, kiedy świat bardzo intensywnie gna do przodu łatwo o wewnętrzny niepokój! W sytuacji, gdy stres oraz lęki zaczynają dominować, a  życie zaczyna mknąć w niekontrolowanym kierunku, warto na moment zatrzymać się i zregenerować utracone siły. Dobrym miejscem jest właśnie LAS! Drzewa emanują niesamowicie pozytywną energią, której nie sposób nie zauważyć! Wystarczy tylko chcieć z niej skorzystać, a nauka sposobów łączenia się  z naturalnymi bogactwami energetycznymi będzie przyjemnością.

Terapia drzewna nie jest skomplikowaną czynnością. Na łonie natury, kierowani instynktem będziemy czuć, do którego drzewa podejść, by się uspokoić oraz do którego się przytulić, by nabrać energii. To nie jest BAJKA, tylko potwierdzone naukowo zjawisko! Przebywanie w otoczeniu konkretnych drzew ma pomyślny wpływ nie tylko na samopoczucie, ale również na zdrowie. Co więcej LAS jest miejscem, w którym mamy do czynienia z przeplataniem się wielu źródeł energii, między innymi Energią SŁOŃCA oraz WIATRU.

W jaki sposób magia drzew może pomóc w życiu codziennym?

Nieskażone drzewa wytwarzają bardzo silne pole energetyczne, mające właściwości kojące na ludzką duszę oraz emocje. W zależności od rodzaju mogą wzmagać chęć działania czy twórczego myślenia, uspokajać, cieszyć jak i smucić! Z obserwacji wynika, że drzewa, których korona kończy się stożkiem stymulują wyższą aktywność układu nerwowego, co wiąże się ze wzmożoną kreatywnością oraz łatwością analizy problemów.  Do takiego typu drzewa należy między innymi JARZĘBINA, która od wieków traktowana jest z wielką życzliwością, zwłaszcza przez wróży. To drzewo, które w znaczący sposób poszerza świadomość i wzmaga intuicję. Minimalizuje prawdopodobieństwo popełnienia błędu.

Natomiast drzewa o owalnych koronach przywracają harmonie oraz równowagę emocjonalną. Wyraźnie uspokajają oraz wspomagają kontemplacje. Przykładem jest SOSNA oraz WIERZBA. SOSNA jest drzewem o działaniu antydepresyjnym, rozwijającym inteligencję oraz zmysłowość. ENERGIA WIERZBY niesie ze sobą zdrowie oraz ochronę przed złymi wpływami.

Jaki wpływ ma na nas magia drzew?

O drzewach można mówić naprawdę wiele, każde jest wyjątkowe i ma wpływ na inne SFERY naszego życia. Dlatego warto zorientować się, jakie drzewa znajdują się w naszych ogrodach czy w sąsiedztwie miejsc, w których spędzamy dużo czasu. Bliskość DĘBU dodaje siłę, WIŚNIA wzmaga popęd seksualny, GŁÓG oczyszcza, LESZCZYNA łagodzi konflikty interpersonalne, JODŁA pomaga panować nad emocjami a KASZTAN umniejsza stany lękowe. To tylko przykłady, jaki wpływ może mieć na nasze ciało cudowna MOC wydobywająca się z DRZEW!

Jednak aby się o niej przekonać wystarczy po prostu wyjść na łono natury. To nie tylko idealny sposób na dotlenienie się i oderwanie od natłoku obowiązków i strasu, ale również czas na oczyszczenie ciała i pozbycie się fizycznego bólu! Terapia leśna, daje dużo lepsze rezultaty niż faszerowanie się tabletkami, dlatego jeśli zmagasz się z poważnymi dolegliwościami, koniecznie musisz zastanowić się czy nie warto spędzić trochę czasu z naturą, ponieważ w przyszłości, nawet najdroższe medykamenty nie będą w stanie przywrócić utraconego zdrowia.

>>Sprawdź nasz najpopularniejszy artykuł<<
 

Skomentuj jako pierwszy! w "Magia drzew i ich tajemnice"

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*