Odkryj 10 minerałów, które w nieoczekiwany sposób zmienią Twoje ciało i umysł

Kamienie runiczne i minerały

O tajemnych siłach zaklętych w kamieniach szlachetnych pamiętali starożytni, którzy chętnie nosili je przy sobie w formie biżuterii, ozdabiali nimi domostwa i ważne pomieszczenia, a nawet… dodawali sproszkowane do potraw.

Dziś ta ogromna wiedza powoli odchodzi w zapomnienie, dlatego sprawdź jakie moce drzemią w najpopularniejszych z minerałów.

1. Kryształ górski – najdoskonalszy z kamieni leczniczych

Wedle znawców tematu kryształu górskiego można używać w walce z niemal każdą chorobą oraz przy ogólnym złym samopoczuciu, ponieważ jego struktura ma być niezwykle zbliżona do tej występującej w solach komórkowych tworzących ludzkie ciało.

Ten minerał ma mieć zbawienny wpływ na organy wewnętrzne, przyspieszać gojenie oparzeń i pomagać także w przypadku dolegliwości związanych z nieprawidłową praca tarczycy.

Co ciekawe, kryształ górski warto trzymać blisko komputerów, telewizorów i mikrofalówek, ponieważ działa jak naturalny odpromiennik.

2. Szmaragd – dba o zdrowie psychiczne

Ten cenny kamień o intensywnie zielonej barwie ma mieć szczególnie silny i korzystny wpływ na strefę psychiczną. Szmaragd uspokaja, pomaga radzić sobie w sytuacjach stresowych, wyrównuje przepływ energii.

Pomaga wyzbyć się negatywnych myśli i uczuć i wrócić na ścieżkę pozytywności i skutecznego działania. Kamień ma być gwarantem dobrego nastroju i spokoju ducha.

3. Ametyst – strażnik trzeźwości

W przeszłości wierzono, że ametyst chroni przed upojeniem alkoholowym. Starożytni Egipcjanie i Rzymianie chętnie zakładali biżuterię z ametystami udając się na uczty: kamienie miały pomóc im przetrwać pijaństwo.

Minerał miał niwelować zgubne wpływy środków odurzających. Do dziś uważa się, że ametyst chroni przed uzależnieniem od alkoholu, łagodzi bóle głowy i uwalnia od bezsenności.

4. Bursztyn – skarb morza dla zdrowych stawów i kości

Choć z naukowego punktu widzenia bursztynu nie zaliczamy do skał (to żywica prastarych drzew, która przetrwała do naszych czasów), to zwyczajowo zaliczamy go w poczet kamieni szlachetnych. Dużo wiemy o korzystnym wpływie bursztynu na kościec i stawy.

Materiał ten świetnie uśmierza również ból, zwłaszcza reumatyczny, dlatego jego noszenie polecane jest osobom cierpiącym na choroby układu ruchu. Poza tym bursztyn łagodzi dolegliwość jelit, śledziony i wątroby.

5. Cytryn – wzmaga siły ochronne i naprawcze organizmu

Cytryn, a właściwie kwarc żółty, wpływa dobroczynnie na układ odpornościowy, wspierając jego siły do walki z toczącą ciało chorobą poprzez pobudzanie pracy gruczołów limfatycznych, usprawnienie działania układu trawiennego i regulację procesu przemiany materii.

Oprócz tego cytryn stanowi idealne wsparcie dla osób cierpiących na chroniczne zmęczenie, ponieważ ułatwia szybkie i głębokie zasypianie i podwyższenie poziomu energetycznego.

6. Turkus – ostrzega właściciela o niebezpieczeństwie

Turkusom powszechnie przypisywana jest pewna niezwykłość zdolność: otóż mają one blednąć gdy ‘wyczują’ chorobę lub zagrożenie w pobliżu ich właściciela. Poza tym chronią przed szkodliwym wpływem złego towarzystwa i popadnięciem w chorobę psychiczną.

Wśród bardziej przyziemnych właściwości turkusów można wymienić łagodzenie infekcji gardła, płuc i oczu.

7. Jaspis – dla zestresowanych… i kobiet w ciąży

Istnieje wiele odmian jaspisu, ale kamień ten jest znany przede wszystkim jako remedium na stres i obciążenie psychiczne. Łagodzi załamania nerwowe, konflikty z innymi ludźmi, ułatwia kontakty i pomaga wprowadzić harmonię w relacjach w domu i miejscu pracy. Jest wyzwalaczem pozytywnej energii, dobrego samopoczucia i witalności.

Poza tym pomaga zwalczać dolegliwości kobiece i bezpiecznie przejść kobietom przez połóg i poród.

8. Topaz – odmładza umysł i ciała

Już starożytni wierzyli, że topazy to kamienie wiecznej młodości, chroniące przed impotencją, opóźniające proces starzenia i zapewniające nieustający wigor intelektu i organizmu. Niektórzy uważają wręcz, że ten minerał czyni swego właściciela atrakcyjniejszym i bystrzejszym w oczach innych.

Topazy mają też posiadać moc poszerzania świadomości.

9. Opal – przynosi powodzenie i rozwija kreatywność

Ten rzadki i kosztowny kamień ma sprzyjać przyciąganiu prawdziwej, czystej miłości, szczęścia i dobrych emocji. Oprócz tego pomaga rozwijać wyobraźnię, uwalniać się od ograniczeń, rozbijać blokady, przezwyciężać zahamowania i pobudzać do kreatywnych działań.

Do niecodziennych właściwości opali należy też… leczniczy wpływ na układ rozrodczy: jądra i jajniki.

10. Rubin – rozpala serce do czerwoności

Jak podpowiada sam kolor tego kamienia, rubin jest szczególnie cenny dla serca i układu krążenia. Ten minerał oczyszcza krew i pobudza jej krążenie w ciele, dlatego jest polecany osobom z niskim ciśnieniem. Wzmacnia serce i wpływa na szybszą jego regenerację, zwłaszcza po zawałach.

Rubin przyspiesza także bicie serca w przenośni, ponieważ pomaga na nowo rozpalić namiętność i tchnąć ducha w wieloletnie związki.

Zobacz kolejny Kamień Runiczny, który potrafi uchronić przed niepożądanymi nieprzyjemnościami finansowymi.

Skomentuj jako pierwszy! w "Odkryj 10 minerałów, które w nieoczekiwany sposób zmienią Twoje ciało i umysł"

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*