Czakry – miejsca tętniące energią

czakry

Czakry? czy to miejsce tętniące energią?

Jeśli odczuwasz chroniczne przemęczenie, przytłoczenie problemami i brakuje Ci chęci do tego, by coś zmienić w swoim życiu, czujesz się niepewnie, spadła odporność na zachorowania  to warto wykonać rytuał oczyszczania aury.

Zabiegi oczyszczania energetycznego pozwalają uwolnić się od złych myśli, wyobrażeń oraz negatywnych powiązań. Zabiegi te uwalniają  od podpiętych bytów, które wysysają naszą energię. Dlatego też bardzo ważne jest oczyszczanie energetyczne naszego ciała, by móc lepiej cieszyć się życiem i doświadczać szczęścia i radości każdego dnia i w każdej sferze życia.

Słowo czakrapochodzi z sanskrytu i oznacza „koło”. Większość szkół filozoficznych i ezoterycznych rozróżnia 7 czakr głównych oraz pomocnicze czakry, znajdujące się w stopach, kolanach, dłoniach i czakry podrzędne.

Jak można wykorzystać energię czakr?

Czakry, to znajdujące się w niewidzialnych ciałach centra energetyczne w kształcie lejków, które są przekaźnikami i odbiornikami energii. Otwierają się jak kwiaty ujawniając swoje cechy, przywracając nam wewnętrzną równowagę oraz poprawiają nasze zdrowie psychiczne i fizyczne.

Energia w czakrach jest w ruchu wirowym a każda czakra związana jest ośrodkiem hormonalnym i dostarcza energii do funkcjonowania, natomiast blokada przepływu energii, i przeładowanie może doprowadzić do zaburzeń hormonalnych, dysharmonii ciała, umysłu i ducha . Przy dużym zaniedbaniu taka dysharmonia ma także wpływ na zdrowie fizyczne. Powstaje pytanie : „Czy warto oczyszczać i harmonizować czakry?”

Tak, czakry możemy a czasem powinniśmy oczyszczać często, ze względu na przebywanie wśród osób o złej energetyce. Intuicja sama podpowie nam, kiedy będzie na to właściwy czas. Ilekroć poczujesz niepokój,  wewnętrzne podenerwowanie będą to pierwsze objawy wskazujące na to, że warto powtórzyć rytuał.
Harmonizować energię czakr można na wiele sposobów. Używając kolorów, olejków, mantr, wyobraźni, afirmacji, medytacji oraz energii kamieni. W doborze najlepszej dla siebie metody polecam skorzystać z pomocy specjalistów od magii
i oczyszczania.

Kolory czakr i ich znaczenie

Terapia kolorem pomaga w synchronizacji każdej czakry. Każda czakra, ma przydzielony jeden z kolorów tęczy.
1. Fiolet – czakra korony
2. Indygo – czakra trzeciego oka (zwana również czakrą rozkazującą, lub okiem wewnętrznym)
3. Niebieski – czakra gardła (zwana również centrum komunikacji)
4. Zielony – czakra serca (zwana także centrum serca)
5. Żółty – czakra splotu słonecznego
6. Pomarańczowy – czakra sakralna (zwana także centrum krzyża)
7. Czerwony – czakra podstawy (zwana także czakrą korzenia)

1 Comment on "Czakry – miejsca tętniące energią"

  1. oczyszczanie czakr to bardzo fajna sprawa, czuje się o wiele lepiej i moge wreszcie zacząć cieszyć się życiem

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*