Astrologia – horoskopy i układy planet

astrologia a kamienie runiczne

Czy horoskopy są prawdziwe?

Często zastanawiamy się jak działa horoskop na nas i co to dla nas może oznaczać? Horoskop to pewnego rodzaju  układ planet w określonym  momencie, na przykład w chwili narodzin człowieka lub w ogóle na początku jakiegoś zdarzenia.

Na ten właśnie moment odtwarza się mapę nieba, tak jak jest ono widziane z ziemi,
z miejsca, w którym zaszło dane zdarzenie. Głównymi elementami tej mapy są znaki zodiaku, planety (w tym Słońce i Księżyc, traktowane w astrologii podobnie jak planety). My jesteśmy mieszanką różnych znaków i wpływów planetarnych. W horoskopie mamy planety osobiste (także Słońce i Księżyc ), które odgrywają największą rolę w naszym indywidualnym horoskopie.
Pozostałe to tzw planety pokoleniowe, ponieważ poruszają się wolniej i mają wpływ na całe pokolenie np. Saturn, który jest w tym samym znaku przez 2 lata.
Pewnie też niektórzy z was zastanawiali się również nad tym czy człowiek przybiera pewne rysy charakteru, ponieważ urodził się o pewnej godzinie ?

Układy kosmogramów horoskopowych

Układ planet w chwili urodzenia człowieka  czyli nasz horoskop urodzeniowy w jakiś sposób kształtuje nasz charakter  a piękno astrologii tkwi w tym, że ona jest w stanie go odczytać i może nam go pomóc zrozumieć. Dzięki astrologii możemy przewidzieć pewne wydarzenia losowe. Układ planet w danym dniu w połączeniu z naszym horoskopem urodzeniowym (inaczej zwanym kosmogramem) pokaże nam z jakimi problemami możemy się spotkać w danym momencie naszego życia. Ale należy pamiętać też, że horoskopy to nie są wróżby, to też nie jest przesłanie z niebios, że taki nasz los. Każdy z nas ma wolną wolę i sam kształtuje swój los. Nie jesteśmy kontrolowani przez gwiazdy, planety czy znaki zodiaku.

Sprzyjające układy planet

Układ planet  tylko tworzy pewne warunki, które nam ułatwiają bądź też utrudniają osiągnięcie sukcesu w różnych sferach naszego życia. Niestety, nie możemy winić planet  za nasze niepowodzenia. To nie one podejmują decyzje, lecz my. Ale dzięki znajomości własnego horoskopu możemy się lepiej przyjrzeć sobie samym, swoim słabościom, swoim cechom charakteru. Ponadto wiedza na temat układu planet w danym momencie naszego życia pomoże nam podejmować dobre i trafne dla nas decyzje. Dzięki astrologii możemy zminimalizować straty na jakie możemy być narażeni poprzez podjęcie niewłaściwych decyzji w nieodpowiednim dla nas momencie czyli przy negatywnym układzie planet dla nas.

Dzięki sprzyjającemu odpowiednim momencie układowi planet  będziemy mogli dokonywać korzystnych dla siebie transakcji. Będziemy mogli podejmować trafniejsze decyzje. Cokolwiek zadzieje się w twoim życiu, będziesz w stanie stawić temu czoła.

Z horoskopu dowiesz się, także, jakie są twoje mocne i słabe strony, które cechy charakteru możesz wykorzystać w codziennym życiu a nad którymi warto popracować.

Astrologia może również odkryć przed nami nasze karmiczne uwarunkowania, może również pomóc nam w zrozumieniu naszych psychologicznych problemów.

Astrolog może pomóc nam zgłębić tajniki naszej osobowości i ostrzec nas przed trudnymi dla nas momentami.

Wiemy, że na nasze życie mają duży wpływ planety a ich układ na niebie w danym momencie ma także wpływ na nasz nastrój. Zapewne niektórzy  podczas pełni nie mogą zasnąć  za sprawą Księżyca, ale Księżyc w horoskopie opisuje także nasze więzi rodzinne oraz  sposób w jaki tworzymy bliskie emocjonalne relacje z innymi.

Także kochani obserwujmy niebo, bo w nim jest ukryte piękno tego świata a kto wie co Cię czeka gdy twoja planeta Wenus zbliży się do twojego urodzeniowego Marsa?

 

Skomentuj jako pierwszy! w "Astrologia – horoskopy i układy planet"

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*